České teplárny loni investovaly do snížení emisí 1,7 miliardy Kč

Tuzemské teplárenské společnosti v loňském roce investovaly do snížení emisí 1,7 miliardy korun. ČTK to sdělil mluvčí Teplárenského sdružení ČR Pavel Kaufmann. Investice budou podle sdružení dále pokračovat, většina zásadních modernizačních projektů je ale už dokončena. Předloni investovaly teplárny do snížení emisí 2,8 miliardy korun.

„Většina největších modernizačních projektů v teplárenství byla loni dokončena. Celkové investice teplárenských společností do ochrany ovzduší v uplynulých pěti letech přesáhly 20 miliard korun,“ uvedl ředitel sdružení Martin Hájek.

V příštích letech budou podle něj ještě provedeny modernizace středních a menších teplárenských zdrojů.

„Do roku 2022 bude pro splnění přísných emisních limitů vyplývajících z evropské legislativy potřeba investovat ještě několik dalších miliard korun,“ dodal.

Sdružení dále uvedlo, že mezi lety 2014 a 2016 klesly v teplárnách provozovaných jeho členy emise oxidů dusíku o 23 procent, oxidu siřičitého o 32 procent a prachu o 36 procent.

„V porovnání s rokem 1990 dnes při výrobě jednoho gigajoulu tepla vypustí komíny tepláren do ovzduší méně než desetinu původního množství emisí síry, dusíku, oxidu uhličitého a prachu,“ dodalo.

zdroj: http://oenergetice.cz/teplarenstvi/ceske-teplarny-loni-investovali-do-snizeni-emisi-17-miliardy-kc/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *